Vítejte na mých webových stránkách!

Tyhle stránky jsem vytvořil za účelem propagace mých znalostí a dovedností v oblasti tvorby webových aplikací s využítím technologií spojených s touto problematikou. O webové aplikace a programování jsem se začal zajímat relativně nedávno. Hlavním impulsem byla má nespokojenost se současným zaměstnáním. A protože rád pracuji s počítači, chtěl bych se v budoucnu uchytit jako programátor nebo kodér. Tyto stránky mají pak sloužit jako moje osobní portfolium. Znalosti získavám převážně z internetu a to zejména ze stránek www.itnetwork.cz a www.w3schools.com.

Použité technologie

Stránky jsou generovány pomocí PHP skriptů na straně serveru postavené na jednoduché architektuře MVC. Šablona pro web obsahuje HTML5 tagy, vzhled stránky je řešen pomocí CSS3 stylů. Šablona je také plně responzivní a to za pomoci media queries bez použití jakéhokoli frameworku nebo knihoven třetích stran. Pro zobrazení navigačního menu na mobilních telefonech je použit Javascript s pomocí knihovny jQuery. Některé části webu využívají pro ukládání a zobrazená dat MySQL databázi.

Motivace

Od dětství u počítače trávím většinu volného času. Nicméně po střední škole jsem se rozhodl najít si nějaké zajímavé a nevšední zaměstnání. Proto jsem začal studovat na vojenské vysoké škole v Brně obor Pilot vojenského letadla. Po studiu jsem nastoupil na pozici pilota vrtulníku na základně vrtulníkového letectva v Přerově. Bohužel základna byla v roce 2013 zrušena a přestěhována do Náměště nad Oslavou. Od té doby dojíždím za prací 180km a doma s rodinou jsem víceméně jen o víkendech. Na chvíli jsem přemýšlel o přestěhování, ale nakonec mě odradil každodenní boj s nesmyslnou vojenskou byrokracií, která přerostla přes mou osobní snesitelnou mez. Proto jsem se rozhodl odejít z armády a najít si jiné zaměstnání, které by mě bavilo a současně umožnilo trávit více času s mou rodinou.

Moje představy o budoucím zaměstnání

  • Práce v klidné a pohodlné kanceláři u počítače
  • Žádné zahraniční služební cesty do oblastí, kde se mě budou pokoušet zastřelit
  • Možnost pracovat částečně i z domova
  • Žádné pravidelné přezkušování z tělocviku a jiných nesmyslných předmětů